تعویض فلورگلاتور

تعویض فلورگلاتور

تعویض فلورگلاتور پکیج دیواری به منظور افزایش کارایی پکیج توسط سرویسکار صورت می گیرد، این کار مانع از آسیب دوباره به سیستم می شود.فلورگلاتور مانند فلو وظیفه صادر کردن فرمان باز شدن به سنسور قرمز را بر عهده دارد و در ورودی آب پکیج نصب شده است. هر کدام از این قطعات به مرور زمان دچار خرابی و فرسودگی می شوند و نیاز به تعمیر و تعویض دارند.

 

نحوه عملکرد فلورگلاتور و فلوسوئیچ پکیج

سیستم های گرمایشی در فصل زمستان از موارد ضروری هر ساختمانی و مکانی هستند. پیشرفت تکنولوژی موجب تولید سیستم های سرمایشی و گرمایشی که جایگزین وسایل قدیمی شده اند.

پکیج ها از سیستم های گرمایشی بروزی هستند که امروزه دراکثر منازل و اماکن مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در گذشته استفاده از موتورخانه ها به جای پکیج ها مرسوم بوده که البته دردسر و هزینه زیادی برای نصب و نگهداری از آن ها وجود داشت.

فلوسوئیچ قطعه ای است که در وسایلی که با جریان گاز، هوا یا آب کار می کنند قرار دارند.

در پکیج های مختلف، فلوسوئیچ کلیدی است که به جریان آب حساس است و زمانی که شیر آب گرم مصرفی در پکیج باز شود، جریان آب باعث وصل شدن فلوسوئیچ شده و پکیج روشن می شود؛ و در نهایت با بسته شدن شیر اب گرم، کلید فلوسوئیچ نیز قطع می شود. فلوسوئیچ در پکیج ها از قطعات مختلفی شامل: فیلتر، رزوه برنجی 2/1، شناور تفلون ، بدنه و خار جهت نگهداری رزوه می شود.

فلورگلاتور فنر دار

فلورگلاتور پکیج

 

تعویض فلورگلاتور به چه شکل است؟

فلورگلاتور فنردار قابل استفاده برای انواع پکیج های ایران رادیاتور و مدل های دیگر پکیج است. تعویض فلورگلاتور چگونه است؟

برای تست فلو لازم نیست قطعه را باز کنید در صورتی که قطعه گیر کند فرمان به پکیج در حالت آب گرم مصرفی به طور همیشگی صادر میشود و همه چراغ های پکیج ۲تا ۲ تا به وضعیت شمارش می افتند، در این زمان باید اول سنسور قرمز را از جا ی خود خارج کنید.

اگر با خارج کردن سنسور خاموش شود و با نصب بر روی فلورگولاتور دوباره روشن شود به معنای گیر کردن قطعه است و لازم است توسط تعمیرکارماهر تعویض فلورگلاتور پکیج ایران رادیاتور صورت گیرد.

 

وظیفه فلورگلاتور در پکیج

فلورگلاتور از قطعات مهم در پکیج های دیواری و شوفاژ است. فلورگلاتور وظیفه دارد فرمان باز شدن را به سنسور قرمز صادر کند. محل نصب فلورگلاتور در پکیج ها در ورودی جریان آب است و پس ازباز شدن آب، درون یک فنر به بالا حرکت می کند و سنسور قرمز فرمان را به برد الکترونیکی پکیج ارسال می کند.

اگر قصد بررسی عملکرد این قطعه را داشته باشید نیازی به باز کردن فلورگلاتور ندارید. اگر با گیر کردن این قطعه روبرو شدید برای بررسی آن سنسور قرمز را دربیاورید.

با خارج کردن سنسور پکیج خاموش می شود و در صورتی که با نصب بر روی فلورگلاتور دوباره روشن شود، به معنای گیر کردن و خرابی فلورگلاتور است که برای برطرف کردن این مشکل باید به تعمیرکار و متخصص پکیج مراجعه کنید تا اقدام به تعمیر و یا تعویض این قطعه با قطعات اورجینال کند.

جنس فلورگلاتور از آلیاژ برنج است. در داخل آن از فنر حساس و یک میدان مغناطیسی جریان دارد. در حقیقت فلورگلاتور پکیج دیواری باعث می شود  تا زمانی که فشار آب کم است هم بتوان دستگاه را روشن کرد.

دلیل خراب شدن فلورگلاتور پکیج دیواری اغلب اسید شویی با پمپ اسید شویی و از بین رفتن و اکسید شدن فنر این قطعه است . البته ممکن است در اثر رسوب دچار خرابی شود به طور کلی این قطعه عمر مفید محدودی دارد و هر چنر سال یکبار باید تعویض شود.

امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. درصورتیکه به تخصص نصب و تعمیرات پکیج دیواری علاقمند هستید و تمایل دارید ازاین تخصص کسب درآمد کنید ازبخش بلاگ های سایت شرکت فرتاک ایران كه از جمله بزرگ ترین وارد کننده قطعات پکیج میباشد، استفاده کنید.

فرتاک ایران وارد کننده قطعات پکیج

منو اصلی

باز کردن وات اپ
می تونم کمکتون کنم؟
شرکت فرتاک ایران
سلام سوالات خود را از ما بپرسید.