پکیج دیواری دو مبدل و تک مبدل

پکیج دیواری دو مبدل و تک مبدل

پکیج ­های دیواری بر اساس تعداد مبدل به دو دسته: پکیج دیواری دو مبدل و تک مبدل تقسیم می­شود. اما به هر حال هیچ پکیجی توانایی تامین همزمان آب بهداشتی و سیستم گرمایشی را ندارد و همیشه اولویت کاری دستگاه پکیج با آب گرم بهداشتی است. یعنی اگر پکیج در حال گرم کردن سیستم گرمایشی باشد و در عین حال مصرف‌ کننده آب گرم را باز نماید؛ پکیج به صورت اتوماتیک از حالت گرمایشی به حالت آب گرم تغییر می‌کند.

پکیج تک مبدل یا بی ترمیک ( Bithermic ) :

در این نوع پکیج ها  یک مبدل حرارتی اصلی دوبل با عنوان ( Double gas water heat exchanger) استفاده می شود.
اين نوع مبدل ها هم آبگرم مصرفی  و هم گرمایش توسط این مبدل با تماس مستقیم با شعله مشعل تامین می گردد.

در این نوع پکیج دیواری:

مصرف کننده با باز کردن یکی از شیرها، ورد آب سرد به مبدل اصلی دوبل شده را فرمان میدهد.  آب در معرض شعله مستقیم مشعل گرم  و از طریق لوله به سمت مصرف می رود.

این عملکرد دقیقا مشابه عمل کرد آبگرمکن دیواری فوری می باشد. همچنین کنترل دمای آبگرم مصرفی  بدلیل تماس مستقیم آب با شعله سخت تر است . به همین دلیل دمای آبگرم حین مصرف تا حدودی دچار نوسان می گردد.
حال زمانی که مصرف کننده پکیج را در حالت زمستانی قرار می دهد شیر سه طرفه مسیر حرکت را به سمت رادیاتور ها می برد. در این حالت پکیج دیواری فقط در شرایط زمستانی پمپ فعال می گردد و در حالت تابستانی پمپ دستگاه غیر فعال می باشد.
از طرفی با توجه به اینکه در این نوع مبدل ها آبگرم مصرفی با شعله مستقیم در تماس است و تمام کار بر عهده یک مبدل در دستگاه می باشد باعث رسوب گذلری بیشتر در این نوع از پکیج هیا دیواری می گردد.

پکیج دو مبدل یا مونوترمیک ( Monothermic ):

در این نوع پکیج دیواری از دو نوع مبدل استفاده می شود ، مبدل اصلی (Gas water heat wxchanger ) و مبدل صفحه ای (Water Heat exchanger) .
در این پکیج دیواری برای تامین گرمایش محیط از مبدل اصلی استفاده می گردد به این صورت که در حالت زمستانی پمپ دستگاه فعال بوده و با گردش آب در مبدل اصلی گرمایش تامین می گردد.
حال زمانی که مصرف کننده درخواست آبگرم مصرفی را دارد پمپ دستگاه مجددا فعال شده و با گردش آب شهر در مبدل صفحه ای ثانویه آبگرم مصرفی را تامین می کند . مبدل ثانویه به این گونه کار می کند که با قرار گیری آب سرد مصرفی در مجاور آبگرمی که توسط مبدل اصلی ایجاد شده آبگرم مصرفی را تحویل می دهد.
در این پکیج دیواری به جهت ثابت بودن دبی عبوری و کنترل بهتر دمای سیال ، گرادیان حرارت تحت کنترل بوده و آبگرم مصرفی به صورت مطبوع بدست می آید.

در شرایط کارکرد یکسان ، با توجه به اینکه آبگرم مصرفی با شعله مشعل تماس مستقیم ندارد ، تشکیل رسوب بر جدار داخلی مبدل صفحه ای به مراتب دیرتر از پکیج دیواری  تک مبدل اتفاق می افتد.

 

فرتاک ايران وارد کننده قطعات پکیج

مزایای پکیج دیواری دو مبدل:
–    تولید آبگرم مصرفی یکنواخت
–    رسوب گیری کمتر
مزایای پکیج دیواری تک مبدل:
–    استهلاک کمتر به دلیل فعال نبودن پمپ در حالت تابستانی
–    تولید آبگرم مصرفی سریعتر

نتیجه گیری:
برای مکان هایی که املاح آب آنها بالای  500PPm  باشد بهتر است از پکیج های دیواری دو مبدل استفاده شود .برای محیط هایی که املاح آب کمتری دارد خرید پکیج دیواری تک مبدل  به صرفه تر می باشد.

 

امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. درصورتیکه به تخصص نصب و تعمیرات پکیج دیواری علاقمند هستید و تمایل دارید از این تخصص کسب درآمد کنید ازبخش بلاگ های سایت شرکت فرتاک ایران كه از جمله بزرگ ترین واردات کننده قطعات پکیج میباشد، استفاده کنید.

وارد کننده قطعات پکیج

منو اصلی

باز کردن وات اپ
می تونم کمکتون کنم؟
شرکت فرتاک ایران
سلام سوالات خود را از ما بپرسید.