تنظیم شعله پکیج دیواری

تنظیم شعله پکیج دیواری

تنظیم شعله پکیج دیواری

با در تنظیم شعله پکیج دیواری همیشه نکات ایمنی را رعایت کنید و استفاده از آچار مناسب را بلد باشید.

در این مقاله به دو روش تنظیم فشار در حالت حداکثری و حداقل توان پکیج می پردازیم.

شیر گازی پکیج دیواری

شیر گازی پکیج دیواری یک قطعه کاربردی و خوش نقش در پکیج است که به برق متصل بوده و با جریان الکتریسته کارمی کند.

جنس این قطعه از فلز آلومینیوم ساخته شده است و وظیفه آن کم و یا زیاد کردن شعله پکیج دیواری می باشد.

همچنین این کار به صورت اتوماتیک اتفاق می افتد. تنظیم شیر گازی پکیج یکی از مهارتهای کار با پکیج است که باید بلد باشید و در هنگام نیاز استفاده کنید.

در ابتدا کمی فشار گاز ورودی را آزاد کرده و لوله فشار سنج را به مدخل فشار وصل میکنیم.

در این هنگام پکیج دیواری بوتان را در حداکثر توان، روشن کرده و یکی از شیرهای آب گرم منزل را باز کرده و برای تنظیم شیر پکیج رعایت نکات ایمنی الزامی است تا مشکل خاصی پیش نیاید.

بعد از باز کردن فشار گاز براحتی می توانید متوجه سطح آن شوید اگر میزان فشار گاز ورودی معمولی باشد می توانیم فشار شعله را نیز کم و زیاد کنیم.

البته تنظیم شیر گازی پکیج در دو حالت حداقل توان سیستم و حداکثر توان پکیج انجام می شود. برای انجام درست آن باید چند مرحله را پشت سر بگذارید..

تنظیم شیر گازی پکیج برای حداکثر توان:

در نظر بگیرید که قصد دارید در حالت حداکثر توان پکیج، فشار گاز را تنظیم کنید. ابتدا باید پیچ مربوطه را کمی شل کنید دقت داشته باشید که این پیچ در بالای شیر برقی قرار گرفته است و شیلنگ فشار سنج را به ورودی فشار متصل کنید.

در مرحله بعد لوله هوا را با احتیاط جدا کنید و پکیج را در بالاترین توان خود روشن نمایید.

سپس یکی از شیرهای آب گرم خانه را باز کنید. دقت کنید که فشار موجود مطابق با نوع گاز پکیج باشد سپس درپوش را بردارید. اگر فشار موجود با نوع گاز مطابقت نداشته باشد باید با آچار پیچ بزرگی که در روی شیر فشار سنج نصب شده است آن را تنظیم کنید. در آخر باید همان پیچی که کمی شل کرده بودید دوباره سفت کنید و لوله هوا را مجددا به شیر متصل نمایید. بدین ترتیب شعله را تنظیم نموده اید.

روش تنظیم شیر گازی پکیج برای حداقل توان:

برای تنظیم شیر گازی پکیج برای حداقل توان نیز ابتدا به سراغ پیچ کوچکی که در بالای شیر گازی پکیج قرار دارد بروید و کمی آن را شل کنید. سپس شیلنگ فشار سنج را به مدخل فشار آن متصل نمایید.

حالا نوبت به جدا سازی لوله هوا است. پکیج را در حداقل توان خود روشن کرده و یکی از کابل ها را از قسمت مدولاتور جدا نمایید. دقت نمایید که فشار ورودی با نوع گاز پکیج منطبق باشد.

اگر پیچ را در سمت راست بچرخانیم متوجه می شوید که فشار کم می شود.  بدین ترتیب شیر گازی در حداقل سطح توان تنظیم می گردد.

در پایان کار، مثل روش قبل پیچ کوچکی که در ابتدا شل کرده بودید را سفت کنید و به حالت اول برگردانید همچنین کابل مدولاتور و شیلنگ هوا را مجددا متصل نمایید.

 

امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. درصورتیکه به تخصص نصب و تعمیرات پکیج دیواری علاقمند هستید و تمایل دارید از این تخصص کسب درآمد کنید ازبخش بلاگ های سایت شرکت فرتاک ایران

كه از جمله بزرگ ترین وردات کننده قطعات پکیج میباشد، استفاده کنید.

منو اصلی

باز کردن وات اپ
می تونم کمکتون کنم؟
شرکت فرتاک ایران
سلام سوالات خود را از ما بپرسید.