آدرس: تهران، خیابان قزوین، کوچه نوروزی، پلاک 4 | تلفن: 02155797512-02155797378 ​

علت هوا گرفتن رادیاتور ها

علت هوا گرفتن رادیاتور ها

علت هوا گرفتن رادیاتور ها

به طور معمول، علت هوا گرفتن رادیاتورها یا بر اثر نشت های مختصر آب از سیستم لوله کشی گرمایش و اضافه کردن آب به مدار است، یا واکنش هاس اکسیداسیون و احیاب بین فلزات الومینیوم و مس بکار رفته در پکیج و رادیاتور ها است.

برای برطرف کردن هوای جمع شده در رادیاتور ها ابتدا باید پمپ سیرکولاتور را خاموش کرده و بعد از چند دقیقه که جریان آب درون لوله ها آرام شد، تمامی رادیاتور های موجود چه از نوع آلومینیومی و چه از نوع فولادی و … را در ساختمان هواگیری نمایید.

اگر بعد از چندبار هواگیری تمامی رادیاتورها، رادیاتور مشخصی هوا بگیرد(با وجود سالم بودن خود رادیاتور و شیر و اتصالات آن) احتمالا آن بلوک رادیاتور از آخر خط انشعاب گیری شده است و جریان آب سیستم شوفاژ نمیتواند به راحتی در آن گردش کند،که دراین صورت بعد از مشورت با سرویس کارا و تعمیر کاران میتوانید نسبت به تعویض پمپ سیرکولاتور با پمپ قوی و اضافه کردن پمپ دیگر به سیستم اقدام نمایید.

نکته یک:

در صورتی که سیستم لوله کشی از نوع کلکتوری باشد و روی کولکتور های رفت و برگشت ، شیر ایرونت ( شیر هواگیری) اتومات نصب شده باشد احتمال هوا گرفتن رادیاتور ها کمتر خواهد شد.

نکته دو:

روی پمپ سیرکوله پکیج شوفاژ ها معمولا یک ایرونت اتوماتیک نصب شده و هوای جمع شده مدار روی پمپ را به صورت اتومات خارج میکند.

نکته سوم:

در صورتی که به هر دلیلی رادیاتوری بالاتر از شوفاژ نصب شده باشد باید شیر هواگیری اتوماتیک روی آن نصب شود، چون بیشتر هوای مدار به قسمت بالاترین نقطه آن هدایت میشود.

 

امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. درصورتیکه به تخصص نصب و تعمیرات پکیج دیواری علاقمند هستید و تمایل دارید از این تخصص کسب درآمد کنید ازبخش بلاگ های سایت شرکت فرتاک ایران كه از جمله بزرگ ترین واردات کننده قطعات پکیج میباشد، استفاده کنید.

 

باز کردن وات اپ
می تونم کمکتون کنم؟
شرکت فرتاک ایران
سلام سوالات خود را از ما بپرسید.