فن پکیج

فن پکیج

وظیفه فن پکیج، مکش کردن هوا به داخل محفظه احتراق و بیرون راندن محصولات آن از محفظه میباشد. فن ها از برق 220 ولت تغذیه میکنند. البته قسمت پیچ فنر (استاتور) بیرون از کانال جریان هوا قرار دارد و از طریق محصولات احتراق مقدار زیادی گرما به بیرون از دستگاه پرتاب میشوند، در نتیجه مقدار هوای خروجی از دودکش بسیار مهم است .

کنترل هوای خروجی از دودکش به چند روش انجام میشود:

روش اول

دهانه خروجی فن پکیج معمولا 60 میلی متر است که در صورت کم کردن دهانه خروجی می تواند مقدار هوای فن را کنترل کند. این عمل توسط حلقه هایی که در سایز های مختلف توسط شرکت سازنده در دستگاه قرار میگیرندانجام میشوند. اندازه حلقه به نسبت طول دوره و میزان مقاومت مسیر دودکش تعیین میشود که در برند های مختلف متفاوت است و برای اطلاع بیشتر میبایست به دفترچه فنی همان دستگاه مراجعه کرد.

روش دوم

در این روش دریچه ای در دهانه خروجی لوله دودکش قرار دارد که در حالت عادی به صورت عمودی میباشد و حرکت آن به صورت افقی دهانه مسدود میشود. پس با تنظیم کردن این دریچه که به آن دمپر گفته میشود میتوان مقدار هوای خروجی از فن را کنترل کرد.

روش سوم

در این روش هیچ گونه عملی توسط سرویس کار انجام نمیشود. نوع فن پکیج در این دستگاه ها متفاوت است. به این فن پکیج مدولار یا تنظیمی میگویند. ابتدا فن با دور زیاد شروع به کار میکند. دراین زمان مقاومت مسیر دودکش توسط پرشرفن اندازه گیری میشود. سپس دور فن به مقدار لازم تنظیم میشود پس در نتیجه مقدار هوای خروجی تا اندازه زیاد کاهش می یابد.

امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. درصورتیکه به تخصص نصب و تعمیرات پکیج دیواری علاقمند هستید و تمایل دارید از این تخصص کسب درآمد کنید ازبخش بلاگ های سایت شرکت فرتاک ایران كه از جمله بزرگ ترین واردات کننده قطعات پکیج میباشد، استفاده کنید.

منو اصلی

باز کردن وات اپ
می تونم کمکتون کنم؟
شرکت فرتاک ایران
سلام سوالات خود را از ما بپرسید.