پکیج چگالی

پکیج چگالی

پکیج چگالی

یکی از سیستم های گرمایشی یا همان بویلر های  پکیج چگالی در بازار دنیا با نام  CINDENSING BOILER عرضه ميشوند. این پکیج های چگالی با راندمان بالای 90 در صد کار میکنند .

در سیستم این نوع پکیج ها از انرژی دود حاصل از احتراق برای پیش گرمایش آب سرد ورودی به پکیج استفاده میشود.  که ممکن است با گازوییل یا گاز کار کنند .

پکیج های چگالی چیست ؟

تبدیل بخار آب تولید شده در طی عمل سوختن در بویلر به کندانسه تبدیل میشود که به آن پکیج چگالی گفته میشود .

به طور واضح در زمان سوختن گاز حدود 14 برابر حجمی گاز ورودی به مشعل هوا وارد سیستم میشود.

این هوا داری رطوبتی است که بعد از گرفتن گرما از مشعل به بخار تبدیل میشود و پس از گذر از داخل بویلر به دودکش میرسد .

در دودکش دمای دود به حدود 100 درجه سانتی گراد میرسد. این همان زمانی است که بخارهوای تشکیل شده در ورودی پکیج کندانس شده و حرارتی را که مشعل به دست اورده به اب اطراف لوله های دودکش انتقال میدهد با این روش میتوان میزان انرژی معمولی را که در دودکش تلف میشود بازیابی کرد .

نحوه کار پکیج های چگالی

وقتی گاز یا گازوییل میسوزد آب و کربن دی اکسید تولید میشود. در پکیج های قدیمی این گاز ها با دمای بالا از دودکش خارج میشد. پکیج چگالی در تبادل حرارت بسیار کار امدتر است.

زیرا میتواند حداکثر گرمای سوخت را استخراج کند در نتیجه گاز های خروجی در یک درجه حرارت پایین تر قرار میگیرند در این دما بخار اب تولید شده در فرایند سوخت به فاز مایع میرود و انرژی بیشتری باز یافت می شود .

شرایط آب و هوا و راندمان پکیج های چگالی

در اواسط فصل زمستان دما معمولا صفر درجه یا زیر صفر است و و حداکثر انرژی گرمایی برای محیط لازم است در این زمان بویلر ها بای داب 80 درجه سیلیسیوس را به رادیاتور های محل مصرفی برسانند.

اگرچه متوسط دما در فصول سرد 8 درجه است بنابراین سیستم گرمایشی همیشه در حداکثر نمی باشد بلکه در اکثر سیستم های گرمایشی کمتر از 60 درصد بار نیاز است.

پکیج های چگالی خوب میتواندد این تغییرات در اب و هوا را با تغییر مختلف دماهای مختلف اب جبران کنند

پکیج چگالشی معمولی

در این نوع از پکیج های چگالشی، یک مبدل حرارتی برای تأمین آب داغ خانگی وجود دارد. هنگامی که دوش حمام باز می شود، آب سرد از درون مبدل عبور کرده، آب را گرم می کند. این پکیج ها قیمت پایینی دارند و اگر چند نفر همزمان وارد حمام شوند نمی تواند آب گرم لازم را تأمین کند. از این مدل در آپارتمان های سوییت های کوچک استفاده می کنند.

پکیج چگالشی (با مخزن ذخیره درونی)

این پکیجها یک مخزن ذخیره (45 تا 60 لیتر) برای تأمین آب گرم خانگی دارند. هنگامی که دوش باز می شود آپ از مخزن ذخیره تأمین می شود.

این مدل پکیج کمی گران تر از مدل قبلی است. اما مشکل تأمین آب همزمان برای چند نفر را ندارد. کویل های موجود در مخزن ذخیره آب، قدرت بالایی دارند. این پکیج ها برای ساختمان های تا سه اتاق خواب مناسب می باشد

پکیج چگالشی با مخزن گرم کننده

این نوع بویلر مخزن ذخیره یا مبدل حرارتی ندارد، بلکه یک مخزن گرم کننده جدا برای آب دارد. که به طور غیر مستقیم آب خانگی را از طریق کویل های درون مخزن گرم می کند. این پکیج ها برای هر نوع ساختمانی کاربرد دارد ز

تركيب سيستم هاي خورشیدی و پکیج های چگالی

به راحتی میتوان پکیج چگالی را با نصب یک جفت کویل آب گرم که از بالا به پکیج و از پایین به سیستم خورشیدی متصل است ترکیب کرد .

 

امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. درصورتیکه به تخصص نصب و تعمیرات پکیج دیواری علاقمند هستید و تمایل دارید ازین تخصص کسب درآمد کنید ازبخش بلاگ های سایت شرکت فرتاک ایران كه از جمله بزرگ ترین واردات کننده قطعات پکیج میباشد، استفاده کنید.

 

 

 

منو اصلی

باز کردن وات اپ
می تونم کمکتون کنم؟
شرکت فرتاک ایران
سلام سوالات خود را از ما بپرسید.