رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی دارای ظاهری مدرن و زیبا است که شما با استفاده از این نوع رادیاتور علاوه بر ایجاد هوای گرم ظاهری شیک در دکوراسیون منزل تان به دست خواهید آورد که منجر به ارتقا سطح زیبایی این مکان می شود. از فاکتورهای اصلی در خرید رادیاتور می توان به مارک رادیاتور پنلی، ظرفیت گرمادهی، قیمت مناسب، ظاهر زیبا و مدرن اشاره داشت. در ادامه به تشریح این رادیاتور میپردازیم:

تولید رادیاتور پنلی:

ما در ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان ورق فولاد میباشیم و به همین دلیل و با توجه به  وزن بالای رادیاتور وارد کردن آن به صرفه نیست.

در نتیجه شرکت های تولید کننده با وارد کردن خط های تمام اتوماتیک رادیاتور  از کشورهای مختلف اقدام به تولید رادیاتور در ایران می کنند.

برخی از شرکت های ایرانی با کسب نمایندگی از طرف های خارجی رادیاتور  با برندهای آن ها را در ایران تولید می کنند.

رادیاتور  از فولاد ساخته می شوند. ورق های فولاد در کارخانه ها وارد دستگاه ها شده و با شکل گیری های مختلف از خط تولید خارج می گردد.

خطهای تولید رادیاتور و دستگاه های جوش تمام اتوماتیک و حوضچه های رنگ و رنگ آمیزی رباتیک می باشد.

 

معروفترین شرکت تولید کننده:

معروفترین شرکت تولید کننده خط تولید تمام اتوماتیک  رادیاتور پنلی LEAS می باشد.

این شرکت اصلیتی ایتالیایی دارد که خط تولید آن در چند برند تولید کننده رادیاتور پنلی فعال است.

رادیاتور پنلی ایساتیس و لورچ مجهز به خط تولید LEAS  ایتالیا می باشد. فرآیند تولید رادیاتور در ایساتیس توسط تکنولوژی خط جوش LEAS  ایتالیا به صورت تمام اتوماتیک انجام می گیرد.

یکی از ویژگی منحصر به فرد در خط تولید رادیاتور  ایساتیس استفاده از فناوری پیوند دو ورق با حفظ ضخامت آن می باشد.
در برخی از خطوط تولید قبل از مرحله رنگ ، جهت کیفیت بهتر رنگ سطوح توسط مواد نانو،  چربی زدایی و تمیز می شود.

از جمله خطوطی که این مرحله در آن به دقت انجام می شود می توان از رادیاتور ایساتیس نام برد.
قبل از بسته بندی در کارخانه زیر فشار 13 بار تست می شود و به صورت اتوماتیک در بسته بندی های حباب دار به بازار عرضه می گردد.

چگونگی کارکرد رادیاتور پنلی:

این نوع رادیاتور قابلیت تولید در 6 نوع مختلف را دارد:

تک پنل

تک پنل تک کانوکتور

دو پنل

دو پنلتک کانوکتور

دو پنل دو کانوکتور

سه پنل سه کانوکتور می باشد.

ویژگی های  رادیاتور پنلی(مزایا):

رادیاتور با لوازم نصب و متعلقات رایگان ارائه می شود که شامل براکت نصب دیواری ، آچار هواگیری ، پیچ رولپلاک ، درپوش هواگیری و …)
بازده حرراتی رادیاتور پنلی بیشتر از آلومنیومی می باشد به طوریکه در یک اندازه طولی یکسان از رادیاتور پنلی با همان طول از رادیاتور پره ای  ضریب حرارتی رادیاتور پنلی بالاتر است.

به طور مثال رادیاتور ایساتیس100 سانت  دارای ضریب حرارتی 1882 کیلو کالری بر ساعت و 12 پره رادیاتور پره ای بوتان با طول 96 سانت دارای 1840 کیلو کالری می باشد .
در رادیاتور پره ای آلومنیومی به دلیل واکنش بین مبدل حرارتی پکیج دیواری که از جنس مس می باشد با آلومنیوم تولید گاز هیدروژن می نماید.

اصطلاحا از آن به عنوان هوا گیری رادیاتور یاد می شود که باعث فشار به پمپ پکیج دیواری و کم شدن عمر آن می شود.

اما با توجه به جنس رادیاتور  که از فولاد می باشد میزان هوا گیری در آن حداقل می باشد.
در رادیاتور پنلی به علت حرارت دهی به صورت تابشی دیوار کنار رادیاتور به مرور زمان تغییر رنگ می دهد.
رادیاتور پنلی با توجه به جنس آن که از فولاد می باشد قیمت بسیار مناسبتری را نسبت به رادیاتور پره ای دارد در نتیجه با استفاده از رادیاتور پنلی به شدت در هزینه ها صرفه جویی می شود.
گارانتی رادیاتور های پنلی معمولا بسیار بالاتر از رادیاتور پره ای می باشد و این به خاطر مقاومت بالای فولاد می باشد. بیشتری زمان گارانتی در رادیاتورها مربوط به رادیاتور های ایساتیس با 15 سال گارانتی تعویض می باشد.

امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. درصورتیکه به تخصص نصب و تعمیرات پکیج دیواری علاقمند هستید و تمایل دارید از این تخصص کسب درآمد کنید ازبخش بلاگ های سایت شرکت فرتاک ایران كه از جمله بزرگ ترین واردات کننده قطعات پکیج میباشد، استفاده کنید.

منو اصلی

باز کردن وات اپ
می تونم کمکتون کنم؟
شرکت فرتاک ایران
سلام سوالات خود را از ما بپرسید.